Logowanie

ul. Tamka 1
00-349 Warszawa

             

SPOTKANIE ZARZĄDU OZZP OHP Z KIEROWNICTWEM KG OHP

    

W dniu 30.08.2017r w KG OHP w Warszawie odbyło się spotkanie Zarządu Krajowego OZZP OHP z Komendantem Głównym OHP Markiem Surmaczem. W spotkaniu uczestniczyli również: Zastępcy KG OHP Pan Wojciech Szewczyk oraz Pani Renata Wicha.

             Głównym tematem spotkania było omówienie współpracy Zarządów Wojewódzkich i Zakładowej CK i W OZZP OHP z pracodawcami w OHP czyli WK OHP i Dyr. CK i W.

                  Przewodniczący poszczególnych organizacji związkowych wypowiadali się na temat dialogu społecznego z pracodawcami w WK i CKiW. Artykułowano zarówno dobre strony współpracy, jak i te wymagające interwencji Komendanta Głównego OHP.

                  Poświecono wiele uwagi sprawom dotyczącą płac w OHP oraz problematyki związanej ze sprawami kadrowymi w OHP. Rozmawiano o dzielności Komisji Mieszkaniowej i Zdrowotnej. W tym temacie poruszono problem zadłużeń pożyczkobiorców przez długotrwałe nie spłacanie zobowiązań wobec ZFŚS. Wspomniano o możliwości zwiększenia wysokości pożyczek przez najniżej zarabiających pracowników w OHP poprzez wydłużenie okresu spłaty pożyczki.

                 Także zasygnalizowano zaostrzenie wymagań dla ubiegających się o bezzwrotne zapomogi z Scentralizowanego Funduszu Świadczeń Socjalnych na cele zdrowotne.

               Mówiono o zagadnieniach dotyczących nie tylko pracowników zatrudnionych w OHP ale również o problemach merytorycznych dotyczących całokształtu dzielności Ochotniczych Hufców Pracy.

              Spotkanie trwało 2 godziny i przebiegało w dobrej atmosferze. Komendant Główny zapowiedział odbywanie podobnych spotkań w przyszłości. Kolejne spotkanie zostało zapowiedziane na styczeń 2018r.

             Ponadto Zarząd zajmował się sprawą przygotowań do zebrania sprawozdawczo - wyborczego OZZP OHP. Ustalono, że III Zjazd OZZP OHP odbędzie się w Jędrzejowie woj. świętokrzyskie w dniach 17/18 listopada 2017r. W Zjeździe udział weźmie 36 delegatów z całego kraju. Zjazd dokona podsumowania swojej dzielności za okres minionej kadencji 2013 - 2017 i wybierze nowe władze związku na szczeblu centralnym. KG OHP wyraził chęć odwiedzenia Zjazdu i spotkania się z delegatami.

                                                                                                              inf. źródło> ZARZĄD OZZP OHP

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

© 2009-2018 by GPIUTMD

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com