ul. Tamka 1
00-349 Warszawa

W dniu 12.11.2021 roku w Komendzie Głównej OHP w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli Prezydium Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników OHP z Komendantem Głównym OHP Panią Małgorzatą Zwiercan. W spotkaniu uczestniczył również doradca KG OHP  Pan Jacek Figiel.

Z ramienia OZZP OHP w rozmowach uczestniczyli: Marian Nowakowski - przewodniczący OZZP OHP, Emil Stachyrak -  wiceprzewodniczący OZZP OHP i przewodniczący Podkarpackiej Organizacji Wojewódzkiej OZZP OHP, Komendant Hufca Pracy w Krośnie, Halina Konefał - sekretarz OZZP OHP, przewodnicząca Śląskiej Wojewódzkiej Organizacji OZZP OHP, kierownik Ośrodka i Wychowania w Częstochowie oraz członek Zarządu OZZP OHP Karol Owczarek - przewodniczący Łódzkiej Organizacji Wojewódzkiej OZZP OHP, dyrektor CEiPM w Sieradzu.

Na wstępie  nastąpiło zapoznanie z Panią Komendant Małgorzatą Zwiercan.  Pani Komendant przedstawiła swoją osobę w kontekście kierowania KG OHP, wymieniła priorytety które zamierza realizować, oczekiwania wobec partnerów, w tym również od związków zawodowych. Złożyła deklarację daleko idącej współpracy ze związkiem zawodowym wraz z przedstawieniem oczekiwań od związku zawodowego OZZP OHP.

Przewodniczący Marian Nowakowski w imieniu związkowców złożył gratulacje Pani Komendant, wręczył kwiaty oraz życzył Pani Komendant sukcesów na stanowisku KG OHP. W swoim wystąpieniu przedstawił najważniejsze problemy nurtujące środowisko OHP w całym kraju, w tym problemy płacowe. Wspomniał o środkach, które w ostatnim okresie zostały przekazane do wypłat w ramach systemu motywacyjnego oraz o podwyżkach płac w ramach nowego budżetu w przyszłym roku. Zwracał uwagę na przedmiotowe i niezgodne z prawem traktowanie, w tym mobbing i zastraszanie  pracowników przez niektórych Wojewódzkich Komendantów OHP. Mówił o potrzebie bezzwłocznego wdrożenia nowych standardów i zwrócenie większej uwagi na pracę organiczną, realizowaną przez pracowników będących bezpośrednio przy uczestnikach OHP i beneficjentach działań jednostek Rozwoju Zawodowego. Złożył deklarację współpracy i wsparcia merytorycznego w miarę potrzeb. Zadeklarował uczestnictwo przedstawicieli związku zawodowego w pracach nad określeniem kierunków działania OHP. Podkreślił rolę samorządów w realizacji celów OHP i metody współpracy.

Podczas dyskusji przebijała się sprawa płac i problemy dnia codziennego w OHP. Pani Komendant potwierdziła wiadomość o środkach zapisanych dla OHP na podwyżki płac. Mówiono o elementach utrudniających prace kadry na odcinku współpracy ze szkołami, pracodawcami i innymi partnerami. Zwracano uwagę na potrzebę uzupełnienia dokumentów formalno- prawnych pozwalających na wprowadzenie narzędzi pomocnych do działania pracownikom OHP wykonującym pracę u podstaw. Pani Małgorzata Zwiercan KG OHP wspomniała o opracowaniu przez KG materiałów potrzebnych do działania w OHP, które będą mogły być wpisane do planowanej nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia instytucjach rynku pracy.  Była również mocno zainteresowana przebiegiem pracy z beneficjentami i pytała o szczegóły. Przedstawiciele związkowi  obecni na spotkaniu mówili o sprawach: tych dobrych i tych, które należy bezwzględnie zmienić, co przybliżało Pani Komendant orientacje w problemach i sprawach do załatwienia od zaraz. Swoje sprawy i opinie przedstawili wszyscy obecni od strony związkowej. Należy stwierdzić, że dyskusja była bardzo merytoryczna i miała charakter konstruktywny i bardzo obiecujący na przyszłość. Trwała 2.5 godz. w atmosferze wzajemnego zrozumienia i dobrego klimatu.

info OZZP OHP

 

Logowanie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

© 2009-2022 by GPIUTMD

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com