ul. Tamka 1
00-349 Warszawa

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Ochotniczych Hufców Pracy informuje, ze w naszej organizacji rozpoczęła się kampania sprawozdawczo-wyborcza. Z dniem 13 listopada 2021 roku minęła  czteroletnia kadencja (2017 - 2021) obecnych władz związkowych w OHP. Uchwałą Zarządu Krajowego OZZP OHP wydłużono kadencję o 6 miesięcy z powodu pandemii Covid-19, powołując się na dokumenty formalno-prawne w tym zakresie.

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy

OHP znajduje się w trudnej sytuacji która została wywołana częstymi zmianami kierownictwa zarówno KG OHP, jak i WK OHP i CKiW OHP. Wszystkie nasze działania związkowe koncentrowały się na staraniach o lepsze jutro OHP w zakresie, zarówno koncepcji dalszego prawidłowego działania OHP i wypełnianiu roli pomocy młodzieży w sposób zaplanowany przez ustawodawcę.  Również na  problemach kadry OHP heroicznie wykonującej swoje zadania u podstaw, jej wynagrodzeniem oraz właściwym traktowaniem (podmiotowym a nie przedmiotowym, mobbingiem i niesprawiedliwością społeczną) przez przełożonych w poszczególnych województwach oraz jednostkach podstawowych. Również starania we właściwym dla OHP ministerstwie o realizację naprawy funkcjonowania OHP we wszystkich jego aspektach. Większość naszych działań w formie pisemnej, znajdziecie drogie Koleżanki i drodzy Koledzy na niniejszej stronie internetowej w zakładce Aktualności oraz Home.

Szanowni Kol. i Kol.

Posiadamy 13 organizacji wojewódzkich oraz 3 organizacje zakładowe CKiW OHP. Wszystkie organizacje są aktywne i mają realny wpływ na funkcjonowanie związku, zgodnie z wymaganiami ustawy o związkach zawodowych oraz Statutu OZZP OHP. W ostatnim okresie w większości tych organizacji odbyły się zebrania sprawozdawczo - wyborcze lub tylko sprawozdawcze. Zostali wybrani delegaci na Krajowy Zjazd Delegatów OZZP OHP. Poszczególne zarządy  oceniły swoją pracę związkową i z tymi ocenami przyjadą na Krajowy Zjazd OZZP OHP. Będziemy oceniać wszystkie działania związku, te w organizacjach podstawowych, jak i ZK OZZP OHP za okres minionej kadencji i odnosić się do prowadzonej działalności w sposób rzetelny. Będziemy budować plan na następna kadencję 2022 - 2026, który zostanie przedstawiony w formie uchwały Zjazdu i opublikowany po Zjeździe Delegatów OZZP OHP.

Proszę wszystkich pracowników, którym los OHP leży na sercu, którzy chcą kontynuować pracę w OHP, bo jest to praca z wyboru, zgodna z wyuczonym zawodem (niekoniecznie z rozsądku), aby dołączyli się do dyskusji i przesyłali swoje uwagi, spostrzeżenia, oceny, konstruktywne i kreatywne propozycje , które trafiają bezpośrednio na nasz sekretariat do skrzynki e-mailowej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Wszystkie propozycje i konstruktywne oraz kreatywne uwagi i propozycje będą wnikliwie analizowane oraz poddane pod dyskusję Delegatom na Krajowym Zjeździe. Termin Zjazdu zaplanowano na 21 i 22 kwietnia 2022r. Ilość delegatów to 40 osób. Listę delegatów opublikujemy po ich zatwierdzeniu przez Zarząd wg ustalonego wskaźnika w zależności od ilości członków danej organizacji (algorytm).

 Z A P R A S Z A M Y   

Przewodniczący ZK OZZP OHP Marian Nowakowski

 

 

 

 

 

Logowanie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

© 2009-2022 by GPIUTMD

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com