Logowanie

ul. Tamka 1
00-349 Warszawa

         Biuro Zarządu Krajowego OZZP OHP,ul. Sukiennice 2/3, 49-300 Brzeg,Tel. 692 896 454,                                                                                       mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.ozzp.ohp.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

..............................................................................................................................................................

ZESPÓŁ PARLAMENTARNY D/S OHP

LIST DO ZESPOŁU  PARLAMENTARNEGO

                                                                                                                  Dnia 21.07.2017r.

                 Pani Poseł

                             Małgorzata Wypych

                                                                        Przewodnicząca Zespołu Parlamentarnego d/s OHP

Szanowna Pani Przewodnicząca

                  Jestem przewodniczącym Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników OHP. Bardzo się cieszę, że powstał taki Zespół w naszym Parlamencie. Chcielibyśmy, jako organizacja związkowa, głęboko zakorzeniona w instytucji przez wiele lat, uczestniczyć w ustalaniu priorytetów dotyczących funkcjonowania OHP w przyszłości, jak również przyczynić się do pogłębienia wiedzy na temat OHP wszystkich członków Zespołu Parlamentarnego.

          Jesteśmy długoletnimi pracownikami, pracującymi u podstaw w OHP i posiadamy głęboka wiedzę na temat blisko 60-letniej działalności tej organizacji oraz jej tradycji wywodzącej się z Junackich Hufców Pracy, działających w okresie międzywojennym. Organizacja, która w swojej historii przechodziła (jak każde organizacje o wieloletniej tradycji funkcjonowania) różne etapy, w tym różne zmiany, zagrożenia i sukcesy, ewaluując i przystosowując się do aktualnych potrzeb zarówno rynku pracy, jak i potrzeb młodzieży, ich rodziców oraz opiekunów prawnych. Zawsze jednak OHP było mobilne i wspierało (nie zastępowało) polski systemu oświatowy w zakresie kształcenia zawodowego młodzieży, a nade wszystko, zapobiegało wykluczeniu społecznemu młodzieży wchodzącej w dorosłe życie, przygotowując ją również do wejścia na rynek pracy. Ta wartość zawsze dominowała i była akceptowana przez wszystkie kolejne władze w naszej ojczyźnie. Młodzież, która potrzebowała i nadal potrzebuje pomocy, zawsze ją otrzymywała i otrzymuje. Lokalne władze samorządowe, które zawsze miały i mają problem z młodzieżą wypadającą z edukacji w ramach powszechnego systemu oświatowego, zawsze mogła liczyć na wsparcie OHP w tym zakresie z pozytywnym skutkiem. Wychowanie młodzieży przez pracę i stawianie celów życiowych dla tej młodzieży, przez oddaną, wykwalifikowaną i zawsze empatyczną kadrę OHP, było celem nadrzędnym i przez cały okres funkcjonowania OHP przynosiło wymierne efekty a nawet niekwestionowane sukcesy. Zastanawiano się bardzo często, co jest fenomenem tej właśnie organizacji, że potrafi sobie radzić z młodzieżą, która trafia do OHP?. My znamy te sposoby i możemy je uzasadnić merytorycznie.                            

             O tych i innych sprawach jesteśmy chętni i gotowi rozmawiać oraz przy tej okazji przedstawić doświadczenia z przeszłości, aby można było wybrać dla OHP właściwe dla tej organizacji priorytety i ścieżki działania oraz bardzo potrzebny system kształcenia i organizacji OHP w naszym kraju. Dodam, że kraje europejskie zawsze zazdrościły nam systemu OHP i ścieżki kształcenia dla tej młodzieży, którą wyznacza OHP dla oczekujących pomocy. Ja osobiście oraz wielu innych kolegów i koleżanek mieliśmy okazję wyjeżdżać z młodzieżą do pracy za granicami kraju i posiadamy doświadczenie i cenne informacje, jak byliśmy postrzegani jako OHP i jak nas ocenia się teraz i jak oceniano w przeszłości.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Z poważaniem

Zarząd Krajowy OZZP OHP

PRZEWODNICZĄCY

Marian Nowakowski

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

© 2009-2018 by GPIUTMD

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com