Logowanie

ul. Tamka 1
00-349 Warszawa

DNIA 26.07.2017R.

 

 

List otwarty do pracowników Ochotniczych Hufców Pracy

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy

        Zwracam się do Was w imieniu Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Ochotniczych Hufców Pracy, chcąc przybliżyć działania organizacji związkowej OZZP OHP w Ochotniczych Hufcach Pracy. Czynię to z obowiązku ponieważ uważam, że nie tylko związkowcy mają prawo wiedzieć o istnieniu i dzielności związków zawodowych w OHP, ale bez wyjątku wszyscy pracownicy tej instytucji. Do tej pory  organizacje związkowe OZZP OHP udało powołać się w większości województw, ale jako związek ogólnopolski nie ma on do końca zasięgu zadawalającego wszystkich pracowników OHP, w tym i nas związkowców. Istnieją  trzy województwa w których nie ma jeszcze związków zawodowych pracowników OHP. Informacje, które docierają do Zarządu Krajowego OZZP OHP przekonują nas, jako Zarząd Krajowy, że istnieje potrzeba działania organizacji związkowych we wszystkich środowiskach pracowniczych OHP.  Z różnych przyczyn w ogóle ich nie ma lub są nieliczne.  Zarząd Krajowy OZZP OHP jest zawsze w pełnej gotowości udzielić wszelkiej pomocy, wsparcia i informacji w jaki sposób można powołać , rozszerzyć lub uaktywnić środowisko pracowników w kierunku powstania nowych organizacji OZZP OHP lub pobudzić  do aktywnego działania już istniejące.

KIM JEST ZWIĄZKOWIEC ?

          Jest osobą, która ma wpływ na swoje życie. Nie siedzi w kącie, nie narzeka na nadmiar obowiązków, złego szefa, niskie płace, złe warunki w miejscu pracy – bierze sprawy w swoje ręce. Wystarczy tylko uwierzyć, że jednostka w pracy zespołowej ma wpływ na zmiany, że los członka związku zależy od zaangażowania innych i odwrotnie. Żadne przepisy prawa nie są bardziej skuteczne od międzyludzkiej solidarności i wzajemnych koleżeńskich relacji, zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnym. Nie do przecenienia jest własna inicjatywa, umiejętność komunikacji, współpracy, pomocy jak i wypowiedzianej wprost krytyki.

MĄDRY PRACODAWCA

         Mądry pracodawca nie obawia się związku zawodowego w swojej firmie, jest to głos dla niego płynący od szeregowego pracownika, który wzięty pod uwagę, nie niszczy przedsiębiorstwa lecz wręcz przeciwnie, często przyczynia się do rozwoju. Największym majątkiem przedsiębiorstwa są przecież ludzie. Ludzie zadowoleni ze swojej pracy i mogący uczestniczyć w dialogu społecznym.

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy

        Jesteśmy organizacją ogólnopolską dostępną nawet dla tych pracowników OHP, którzy funkcjonują w województwach, gdzie nie działa jeszcze organizacja związkowa. Każdy pracownik OHP może złożyć deklaracje indywidualne do Zarządu Krajowego OZZP OHP przy którym istnieje i działa Grupa Związkowa. Zatem zapraszamy chętnych, jeszcze niezorganizowanych, do przystąpienia do w/w grupy związkowej. W województwach w których są działające organizacje, wystarczy zgłosić się do przewodniczącego wojewódzkiej organizacji związkowej pracowników OHP działających przy WK OHP i dokonać formalności przyjęcia wypełniając deklarację przystąpienia. Nie zwlekajcie z decyzją. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.ozzp.ohp.pl Odpowiemy bez zwłoki na wszystkie Wasze pytania i maile wysłane na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

          Oczekujemy również na kontakt telefoniczny pod numer 692896454 również do członków Zarządu OZZP OHP, których kontakt znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce Zarząd. Także w wykazie organizacji wojewódzkich OZZP OHP.

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy

        Rok 2017 jest okresem w którym w większości województw kończy się bieżąca kadencja OZZP OHP. W czwartym kwartale bieżącego roku będą wybierane nowe władze organizacji krajowej na III Zjeździe Delegatów OZZP OHP. Jest to zatem najlepszy moment, aby zastanowić się i zdecydować się dołączyć do grona osób, które już działają i chcą mieć wpływ na funkcjonowanie jednostek zarówno wojewódzkich, jak i podstawowych w OHP. Organizacja liczy około 550 członków i posiada status reprezentatywności. Organizacje wojewódzkie i zakładowa CKiW również mają takie statusy. Im więcej członków, tym większa reprezentatywność, która ma wpływ na siłę wszelkich negocjacji, konsultacji i osiąganie celów związkowych. Natomiast w naszych organizacjach zawiązkowych wszystkich szczebli  powinna stopniowo dokonywać się zmiana pokoleniowa i do organizacji winny przystępować osoby młode, pełne energii, konstruktywni w działaniu i kreatywni. Wiele pracy przed nami – liczymy na wspólne działanie szerokiej rzeszy pracowników z całej Polski. Nie czekajcie dłużej, pobierzcie deklarację, wypełnijcie, przystąpcie do Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników OHP i twórzcie nową rzeczywistość w swoim środowisku pracy.

Z A P R A S Z A M Y

za zarząd: Marian Nowakowski - przewodniczący

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

© 2009-2018 by GPIUTMD

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com