ul. Tamka 1
00-349 Warszawa

                   W dniu 30.08.2017r w KG OHP w Warszawie odbyło się spotkanie Zarządu Krajowego OZZP OHP z Komendantem Głównym OHP Markiem Surmaczem. Na spotkaniu obecni byli również Zastępcy KG OHP Pan Wojciech Szewczyk oraz Pani Renata Wicha. Głównym tematem spotkania było omówienie współpracy Zarządów Wojewódzkich Związków Zawodowych Pracowników OHP i Zakładowej CK i W OZZP OHP z pracodawcami w OHP czyli WK OHP i Dyr. CK i W.

                       Przewodniczący poszczególnych organizacji związkowych wypowiadali się na temat dialogu społecznego z pracodawcami w WK i CKiW OHP. Artykułowano zarówno dobre strony współpracy, jak i te wymagające interwencji Komendanta Głównego OHP.

            Poświecono wiele uwagi sprawom dotyczącą płac w OHP oraz problematyki związanej ze sprawami kadrowymi w OHP. Rozmawiano o działalności Komisji Mieszkaniowej i Zdrowotnej. W tym temacie poruszono problem zadłużeń pożyczkobiorców przez długotrwałe niespłacanie zobowiązań wobec ZFŚS. Wspomniano o możliwości zwiększenia wysokości pożyczek przez najniżej zarabiających pracowników w OHP poprzez wydłużenie okresu spłaty pożyczki. Także zasygnalizowano zaostrzenie wymagań dla ubiegających się o bezzwrotne zapomogi z Scentralizowanego Funduszu Świadczeń Socjalnych na cele zdrowotne.

          Akcentowano zagadnienia dotyczące nie tylko pracowników zatrudnionych w OHP ale również mówiono o problemach merytorycznych dotyczących całokształtu dzielności Ochotniczych Hufców Pracy.

           Spotkanie trwało 2 godziny i przebiegało w dobrej atmosferze. Komendant Główny zapowiedział odbywanie podobnych spotkań w przyszłości. Kolejne spotkanie zostało zapowiedziane na styczeń 2018r. Ponadto Zarząd zajmował się sprawą przygotowań do zebrania sprawozdawczo - wyborczego OZZP OHP. Ustalono, że III Zjazd OZZP OHP odbędzie się w Jędrzejowie woj. świętokrzyskie w dniach 17/18 listopada 2017r. W Zjeździe udział weźmie 36 delegatów z całego kraju. Zjazd dokona podsumowania swojej dzielności za okres minionej kadencji i wybierze nowe władze związku na szczeblu centralnym. KG OHP wyraził chęć uczestniczenia w Zjeździe i spotkaniu się z delegatami.

                                                                                                                                                 Inf. ZARZĄD OZZP OHP

 

Logowanie

Aktualnie na stronie

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziło nas

© 2009-2022 by GPIUTMD

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com